25.jūnijā Ministru kabineta sēdē apstiprināti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtību*.
Lai uzlabotu diagnostisko pakalpojumu pieejamību augsta ģenētiskā riska grūtniecēm, noteikts, ka no šā gada 1.jūlija invazīvo diagnostiku (horija biopsiju un amniocentēzi) līdztekus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem veiks arī Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un Rīgas Dzemdību namā.
Savukārt no 2014.gada 1.janvāra paredzēts, ka augstāk minētos diagnostiskos izmeklējumus nodrošinās perinatālās aprūpes centros**. Līdz tam tiks noteiktas tās ārstniecības iestādes, kuru sniegtie prenatālās, dzemdību un perinatālās aprūpes pakalpojumi atbilst kritērijiem un obligātajām prasībām perinatālās aprūpes centram. Tādējādi tiks izveidota perinatālās aprūpes sistēma valstī, nodrošinot nepieciešamā aprīkojuma, cilvēkresursu un ģeogrāfisku pieejamību kvalitatīvai riska grupas grūtnieču un jaundzimušo veselības aprūpei un ārstēšanai, atbilstoši mūsdienu medicīnas prasībām un iespējām.
*Ministru kabineta 2006.gada 25.jūlija noteikumi Nr.611 „Dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtība”
** Perinatālās aprūpes centrs ir ārstniecības iestādes struktūrvienība, kas sniedz pacientam diagnostisko un ārstniecisko palīdzību ne tikai grūtniecības sarežģījumu gadījumos, bet arī dzemdībās un jaundzimušā perinatālajā (no 22 pilnām grūtniecības nedēļām līdz septiņām pilnām dienām pēc dzemdībām) periodā.
Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv